0553 241 66 29
Projenizi Gönderin Teklifimizi İletelim
Metraj Hazırlama , Yaklaşık Maliyet Hesaplama, Hakediş Hazırlama için projenizi iletin inceleyip teklifimizi iletelim.
Teklif Al

Metraj Hazırlama

Projelerinizi iletin. 2 uzman tarafından bağımsız olarak çıkartılan metrajlarınızı titizlikle size bildirelim. 

Yapıların maliyetlerinin hesaplanabilmesi için atılması gereken ilk adım doğru ve detaylı bir metraj hazırlama olacaktır. Yapı içlerinde yer alan her bir imalat kalemi için tüm projenin yanı sıra detay, mahal listesi ve teknik şartnameleri gözden geçirilerek ayrıntılı bir tarama sonucunda metrajlar hazırlanır.

Özellikle kamu ihalelerine katılım gösteren firmalar ihale aşaması esnasında en fazla önem göstermeleri gereken konulardan birisidir metraj hazırlama. İhale dosyasının hazırlanması ve yaklaşık maliyetin çıkarılması gerekmektedir. Rapor sonucuna göre teklif oluşturulması aşamasında firmamız sizler için her türlü teknik desteği sunarak, her aşamada yanınızda olup yardımcı olmaktadır.

Bu zamana kadar edinmiş olduğumuz tecrübeleri ele aldığımızda yaklaşık maliyetin hesaplanma işleminin oldukça önemli olduğudur. Gözden kaçırılan bir maliyet ya da yanlış hesaplamalar büyük zararların oluşmasına yol açabilmektedir.

Metraj hazırlama işlemlerini özetlemek gerekirse, bir ihaleye katılmayı planlıyor ve fiyat teklifi vermek istiyorsunuz. Bu teklifi sunmadan önce A’dan Z’ye kadar tüm işlemlerin metrajları hazırlanmalıdır. Hangi malzemeden ne kadar kullanılması gerektiği ne kadar çalışan ve hangi çalışanlara ihtiyaç olduğu ve makine birimlerinin ne kadar çalışacağı gibi ayrıntıların belirlenmesi gerekir. Bu hesaplamaların tümüne metraj yapmak denilmektedir. Daha sonrasında metraj çalışması sonucunda ortaya çıkan veriler hesaplanarak toplam maliyet, iş bedeli oluşturulur. Genel giderler, yüklenici kâr miktarı gibi ekstralar eklendikten sonra fiyat teklifi ortaya çıkar.

*Metraj hazırladığımız hizmetlerde ücret iadesi yapılmamaktadır.